Üst üste sarı kod uyarısı! AKOM ve meteoroloji kritik saati verdi

Üst üste sarı kod uyarısı! AKOM ve meteoroloji kritik saati verdi

İstanbul için alarm üstüne alarm zili çalıyor. AKOM saat verip İstanbulluları uyardı. Meteoroloji Genel Müdürlüğü, 22 şehre uyarı yaptı. Buna göre söz konusu şehirlerde kuvvetli sağanak bekleniyor.

İstanbul'da bu gece saatlerinden yarın akşam saatlerine kadar gerçekleşecek şiddetli yağışlar için AKOM ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı'ndan peş peşe uyarılar geldi. Meteoroloji Genel Müdürlüğü, hava durumu raporunda Ege, Akdeniz, Marmara, İç Anadolu ve Karadeniz'de yağmur beklendiğini duyurdu. 22 şehre sağanak yağış uyarısı yapan Meteoroloji'ye göre, sıcaklıklarda önemli bir değişiklik beklenmiyor. Hava raporunda İstanbul ve Ankara'ya saat verildi. 

İstanbul'un şiddetli yağışın etkisi altına girmesi bekleniyor. İstanbul Valiliği ve AKOM yaptıkları paylaşımlarla, bu sabah saatlerinden itibaren etkili olması beklenen sağanaklara karşı uyarıda bulundu. 

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı sosyal medya hesabından ise şu uyarı yapıldı: "İstanbulluların Dikkatine AKOM verisine göre il genelinde bu gece saatlerinden başlayarak yarın akşam saatlerine kadar kuvvetli gök gürültülü sağanak yağışın etkili olacağı beklenmektedir. Olası olumsuz durumlarda lütfen ALO153 Çözüm Merkezimiz ile iletişime geçiniz."

Meteoroloji raporuna göre, ülkemizin kuzey, iç ve batı kesimlerinin parçalı yer yer çok bulutlu, Marmara, Kuzey Ege’nin iç kesimleri, Batı Karadeniz, Doğu Karadeniz kıyıları ile Eskişehir, Adana'nın kuzeyi, Osmaniye... Kahramanmaraş, Hatay'ın kıyıları, Akdeniz'in Toroslar Mevkii ile Ankara ve Çankırı'nın kuzeybatı ilçelerinin yerel sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı, diğer yerlerin az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor.

Öte yandan Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden yapılan tahmine göre, bugün ilk saatlerinden itibaren kuzeybatı kesimlerde görülecek sağanak ve gök gürültülü sağanağın, Marmara'nın güney ve doğusunda İstanbul, Kocaeli, Sakarya, Yalova, Bilecik, Bursa, Balıkesir, Çanakkale'nin doğusunda, Batı Karadeniz'de Bolu, Düzce, Zonguldak, Bartın, Karabük, Kastamonu'da, Eskişehir ve Çankırı çevreleri ile Ankara'nın kuzey ve batı ilçelerinde aralıklı ve yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor. Sel, su baskını, yıldırım, yerel dolu yağışı, yağış anında kuvvetli rüzgar ve hortum gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekiyor.

Marmara

Parçalı yer yer çok bulutlu, öğleden sonra Trakya ve doğusu ile zamanla bölge genelinin yerel sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

EDİRNE °C, 34°C Parçalı yer yer çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra yerel sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı

İSTANBUL °C, 30°C Parçalı yer yer çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra Üsküdar, Kadıköy, Maltepe ilçeleri; gece saatlerinde il geneli kısa süreli yerel sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı

KIRKLARELİ °C, 31°C Parçalı yer yer çok bulutlu, öğleden sonra yerel sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı

KOCAELİ °C, 31°C Parçalı yer yer çok bulutlu, akşam saatlerinden sonra yerel sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı

Ege

Parçalı, kuzey kesimleri yer yer çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra Kütahya ile Manisa'nın kuzey çevrelerinin yerel sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

AFYONKARAHİSAR °C, 31°C Parçalı bulutlu

DENİZLİ °C, 36°C Parçalı bulutlu

İZMİR °C, 32°C Az bulutlu

MUĞLA °C, 33°C Az bulutlu

Akdeniz 

Parçalı ve az bulutlu, iç kesimlerinin yer yer çok bulutlu, Adana'nın kuzey ilçeleri, Osmaniye ve Kahramanmaraş çevreleri ile Hatay kıyılarının yerel sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

ADANA °C, 33°C Parçalı yer yer çok bulutlu, kuzey ilçeleri yerel sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı

ANTALYA °C, 30°C Parçalı ve az bulutlu

HATAY °C, 31°C Parçalı ve az bulutlu, kıyı kesimleri yer yer çok bulutlu, sabah saatlerinde yerel sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı

ISPARTA °C, 33°C Parçalı ve az bulutlu

İç Anadolu

Parçalı bulutlu, öğleden sonra Eskişehir ile Ankara ve Çankırı'nın kuzeybatı ilçelerinin yerel sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

ANKARA °C, 34°C Parçalı bulutlu, öğleden sonra kuzeybatı ilçeleri yerel sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı

ESKİŞEHİR °C, 30°C Parçalı yer yer çok bulutlu, öğleden sonra yerel sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı

KONYA °C, 34°C Parçalı bulutlu

SİVAS °C, 33°C Parçalı bulutlu

Batı Karadeniz 

Parçalı yer yer çok bulutlu, öğleden sonra bölgenin iç kesimlerinin yerel sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

BOLU °C, 28°C Parçalı yer yer çok bulutlu, öğleden sonra yerel sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı

DÜZCE °C, 31°C Parçalı yer yer çok bulutlu, öğleden sonra yerel sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı

KASTAMONU °C, 31°C Parçalı yer yer çok bulutlu, öğleden sonra yerel sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı

SİNOP °C, 29°C Parçalı bulutlu

Orta ve Doğu Karadeniz 

Parçalı yer yer çok bulutlu, Ordu'nun iç kesimleri, Giresun, Trabzon ve Rize çevreleri ile Artvin kıyılarının yerel sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

ARTVİN °C, 29°C Parçalı yer yer çok bulutlu, kıyıları yerel sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı

ÇORUM °C, 32°C Parçalı bulutlu

GÜMÜŞHANE °C, 33°C Parçalı bulutlu

SAMSUN °C, 28°C Parçalı bulutlu

Doğu Anadolu

Az bulutlu ve açık, öğleden sonra kuzeydoğu kesimlerinin parçalı bulutlu geçeceği tahmin ediliyor.

ERZURUM °C, 33°C Az bulutlu ve açık

KARS °C, 33°C Az bulutlu ve açık, öğleden sonra parçalı bulutlu

MALATYA °C, 37°C Az bulutlu ve açık

VAN °C, 31°C Az bulutlu ve açık

Güneydoğu Anadolu 

Az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor.

DİYARBAKIR °C, 41°C  Az bulutlu ve açık

GAZİANTEP °C, 24°C Az bulutlu ve açık

SİİRT °C, 39°C Az bulutlu ve açık

ŞANLIURFA °C, 25°C Az bulutlu ve açık

hava

hava

 

Haber Kategorisi
Güncel
Etiketler
AKOM
Meteoroloji Genel Müdürlüğü
Hava durumu