Çarpıcı iddia! Milyonlarca asgari ücretliyi ilgilendiren yılbaşı zammı 6 bini geçiyor

Çarpıcı iddia! Milyonlarca asgari ücretliyi ilgilendiren yılbaşı zammı 6 bini geçiyor

Asgari ücrete 2023 Ocak ayı öncesinde yeni bir zam daha gündeme geldi. Ekonomik anlamda zor günler geçiren vatandaşlara güzel haberler veren Cumhurbaşkanı Erdoğan son olarak açıklanan 5500 liralık asgari ücretin yeniden güncellenebileceğinden söz etti. Kulis bilgilerine göre asgari ücret yeni yılda 6 bini geçecek.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan son olarak 1 Temmuz tarihinden geçerli olmak üzere yeni asgari ücretin 5500 lira olduğunu açıklamıştı. 

Ardından Kayseri’de Femaş Metal Sanayii işçileriyle bir araya gelen Cumhurbaşkanı Erdoğan, yılbaşında asgari ücrete yeni zammın kapısını bir kez daha araladı. Kanun gereğince asgari ücrete bir yıl arayla en az bir defa zam yapılması göz önüne alındığında Temmuz ayında gelen yeni zamla birlikte Aralık ayında yapılacak zam ile ilgili zorunlulukta tamamen ortadan kaldırılmış oldu.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Prof. Dr. Vedat Bilgin, asgari ücrete ilişkin yaptığı açıklamada, "Asgari ücreti net 5 bin 500 olarak düzenledik. Vatandaşımızı enflasyona ezdirmeyeceğiz. Bunun için insanlarımızdan sabır bekliyorum. Yılbaşında inşallah bu tabloyu yine değerlendirecek gerekeni yine yapacağız. Vatandaşımızdan sabır bekliyorum" demişti. Superhaber'de yer alan son dakika haberinde, kulislerden gelen son iddialara göre ise Kasım ayında asgari ücrete zam yapılacağı ve yeni asgari ücretin 6700 lira olacağı söylendi.

Haber Kategorisi
Güncel
Etiketler
2023 asgari ücret zammı ne kadar olacak? Asgari ücrete yeni zam ne zaman gelecek?
2023 Asgari Ücret ne kadar olacak?