MHP'den Ak Parti'ye Yeni Jestler

 

AK Parti ve MHP arasında kurulan ittifak masasında çalışmalar sürerken, karşılıklı jestler de netleşiyor. Üç büyükşehirde aday çıkarmayacağını ilan eden MHP, iki ilde daha jest yapacak. Daha önce ismi açıklanan 100 aday arasında yer alan Denizli ve Erzurum adayları listeden çıkarıldı

AK Parti ile MHP arasında yapılan ortak çalışma çerçevesinde, listeler resmen kesinleşene kadar değişiklik olabileceği de kulislerde konuşulanlar arasında. MHP Adana, Mersin, Manisa, Osmaniye ve Isparta'da adaylarını ilan etmişti. Yerelde ittifak çerçevesinde AK Parti'nin bu illerde MHP'ye jest yapması ve MHP adaylarını desteklemesi bekleniyor.

CHP VE İYİ PARTİ SESSİZ

Ankara Büyükşehir Belediye Başkan adaylığı için adın geçen Mansur Yavaş, İYİ Parti'ye "hayır" dediği iddiaları üzerine " CHP ile arasını bozamadık, bari İYİ Parti ile arasını bozalım asparagasıdır. Bu bilgi kirliliği bile iki partinin bir araya gelip Başkent'i kazanmasını gerektiriyor" dedi. 

Borsaya Etkisi: 

 

Ak Parti ve MHP arasındaki uyum yerel seçimlerde iki partiye de bir zafer hediye edebilir. CHP ve İYİ Parti arasında ise bir uyum şu ana kadar ortada gözükmüyor. Ankara ve İstanbul'da Cumhur ittifakının zaferi piyasalar tarafından -sevelim sevmeyelim- istikrarın devamı olarak yorumlanabilir. Bu da piyasalara olumlu tesir edebilir. 

Kategori: 
Siyasi Haber