Erdoğan yeni fiyat düşüşlerini açıklarken o tarafa sinyali verdi

Erdoğan yeni fiyat düşüşlerini açıklarken o tarafa sinyali verdi

"Tarım Kredi Kooperatifleri talimatı aldı. Büyükbaş hayvanlar yüzde 30-35 indirimle satılacak" diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, sadece et ürünlerinde değil, un, zeytinyağı ve şeker gibi 30-40 üründe fiyatların düşürüleceğini söyledi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan 30-40 ürüne indirim geleceğini söylerken özel sektörü işaret ederek ,"Onlar ne yapar bilemem" dedi.

34 hidroelektrik santralının açılış töreninde konuşan Erdoğan, Tarım Kredi Kooperatifi marketleriyle ilgili şu açıklamalarda bulundu;

* Marketlerde benim vatandaşımı dara sokanlar, talimatı aldılar, bundan böyle koyun, kuzu etinden yüzde 25 indirim bunu başlattık. Bu sabah Tarım Kredi Kooperatifi Başkanı'yla da konuştum. Büyükbaş hayvanlarda da yüzde 30-35 indirimle onların da satışına başlayacağız.

*Tabi ülkemizin her yerinde malum koyun kuzu geçerli değil. Mesela bizim memlekette Karadeniz’de daha çok büyükbaş makbuldür.

* Bunları piyasaya sürdüğünüzde hele hele yüzde 30-35 gibi indirimi başlattığımızda benim vatandaşım ona da alışacak. Ve bu piyasaların dengesini bozanları da hizaya getirecek.

* Karadeniz'de daha çok büyükbaş makbuldür. Bu piyasaların dengesini bozanları da hizaya getirecek.

* Tabi 1300 tane Tarım Kredi Kooperatifi’nin marketi var. Tabi bunun yanında diğer özel sektörün de sayısı da çok çok fazla, binlerce… Onlar ne yapar bilmem…

* Ama biz Tarım Kredi olarak bu indirimi yapacağız. Sadece ette mi.. Kıymada, kuşbaşı vs. hayır. Tarım Kredi’nin diğer ürünlerinde de şeker buğday un vs. aklınıza ne geliyorsa… Zeytinyağı, ayçiçek yağı bütün bunlarda da, özellikle 30-40 çeşit üründe de, yoksa tabi 2-3 bin çeşit ürün satılıyor

* Bu ürünlerde de süratle indirime gidecek. Talimatımız şu… Başa baş noktası. Sen kâr amacıyla çalışmayacaksın. Sen başa baş noktasında benim vatandaşımı koruyacaksın.

Haber Kategorisi
Güncel