J.P. Morgan: ABD piyasalarını düşünmeyin

JPMorgan Chase & Co. pandemi önlemleri sonrası ekonomilerin açılmasıyla belli sektörlerde canlanmanın sürmesini bekliyor. Durgunluk içinde enflasyonun (stagflasyon) gereksiz olduğunu düşünüyor.

 

Bankanın Marko Kolanovic liderliğindeki stratejistlerine göre, piyasalarda son dönemde tırmanışa geçen stagflasyon endişeleri “yersiz” ve kelepir hisseler ile ekonomiye duyarlı şirketlere yönelim devam edecek.

Stratejistler tarafından banka müşterileri ile paylaşılan notta, merkez bankalarının ekonomideki toparlanmanın sürdürülebilirliğini enflasyonu dizginlemenin önünde tutmaya devam etmesiyle ekonomideki toparlanmanın trendin üzerinde seyretmeyi sürdüreceği öngörüsüne yer verildi.

ABD tahvil getirilerinde geçen hafta yaşanan sert yükselişin “teknik ve geçici” olduğu değerlendirmesini yapan stratejistler, getirilerin muhtemelen yükselmeye devam edeceğini ve 2021 sonuna kadar “devam eden ve kayda değer” bir varlık rotasyonunu destekleyeceğini tahmin ettiler.

Notta, “Merkez bankası politikalarının sıkılaşma süreci daha yeni başladı ve bize göre enflasyonun reel faizleri baskılamasıyla daha çok alan var” denildi.

Haber Kategorisi
Güncel