Bakan Nebati'den yeni kredi duyurusu!

Bakan Nebati'den yeni kredi duyurusu!

Hazine ve Maliye Bakanı Nebati hayata geçirdikleri yeni kredi paketini  sosyal medya üzerinden paylaştı.

 

 

Hazine ve Maliye Bakanı Nebati, konut başına 50 bin liraya kadar finansman imkanı sağlayan, 60 ay vadeli, 0,99 faizli Konutlarda Isı Yalıtım Projesi'nin bugün başladığını bildirdi.

Bakan Nebati, "Konut başına 50 bin liraya kadar 60 ay vadeli ve 0,99 faiz oranlı finansman imkanı Ziraat Katılım, Ziraat Bankası, VakıfBank ve Halkbank tarafından kullandırılacak olup, vatandaşlarımız bugünden itibaren bu imkandan yararlanmaya başlayabilecektir." ifadesini kullandı.

Nebati, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından duyurulan projeyi hayata geçirdiklerini vurgulayarak, "Konut başına 50 bin liraya kadar 60 ay vadeli ve 0,99 faiz oranlı finansman imkanı Ziraat Katılım, Ziraat Bankası, Vakıf Bank ve Halkbank tarafından kullandırılacak olup, vatandaşlarımız bugünden itibaren bu imkandan yararlanmaya başlayabilecektir. Projeye katkılarından dolayı Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı'mız Sayın Fatih Dönmez ile Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı'mız Sayın Murat Kurum'a teşekkür ederim." ifadelerini kullandı.

nebati

Bakan Nebati'nin paylaşımında projenin detaylarına ilişkin infografiğe de yer verildi. Buna göre, kredinin yüzde 60'ı yalıtım sözleşmesinin ibrazıyla, kalan yüzde 40'ı da proje tamamlanıp enerji kimlik belgesi alınmasıyla kullanılabilecek. Kredi doğrudan yalıtım firmasının hesabına aktarılacak.

 

Haber Kategorisi
Güncel
Etiketler
Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati
Isı yalıtım kredi