Özel banka yetkilisi fısıldadı! Emekli promosyonunda 20 bin işareti

Özel banka yetkilisi fısıldadı! Promosyonda 20 bin işareti

Yıllarca emekliye maaş promosyonu adı altında kazanca oranla çok düşük para veren özel bankalar kesenin ağzını açtıkça açıyor. Özel banka yetkilisi promosyon yarışının daha yeni başladığını ve kamu bankalarının ortaya çıkması halinde tüm dengelerin değişeceğini söyledi.

 

Emekliler maaşlarını taşıdıkları bankalardan promosyon teşviki alıyorlar. Bu teşvikler son günlerde 7 bin 500 liraya kadar yükseldi.

Promosyonlar bir anda 3 yıllık bin 500 liralardan 5 bine ardından da 7 bin 500’e kadar çoktan çıktı. Bu yarışta kamu bankalarının olmaması akılları karıştırıyordu.

Kamu bankalarındaki neden ortaya çıktı

Kamu bankaları emekliye maaş promosyonu olarak hala 750-900 lira civarı para veriyor. Bunun ardındaki nedenin ise kamu banlarının normal kurum ihalelerinde 3 yıllık 20 bin liraya kadar promosyon vermesi olduğu ortaya çıktı. Emekli maaş promosyonu 7 bin 500 lira ile zirve yaparken, bir banka yöneticisi 10 bin liranın kısa süre içerisinde görülebileceğini söyledi.

Promosyon yarışı daha yeni başlıyor

İlk kez Denizbank’ın 300 lira vererek aldığı emekli maaş promosyonu cuma günü itibariyle 7 bin 500 liraya kadar yükseldi. Ancak, söz konusu promosyon yarışının daha yeni başladığı belirtilerek, kısa sürede 10 bin liraya kadar yükselebileceği oyuna kamu bankalarının girmesiyle bu rakamın 20 bin liraya kadar çıkabileceği belirtildi.

En az 15 bin lira olması gerek

Süperhaber'den İbrahim Açar'ın haberine göre, 3 yıl için verilen 7 bin 500 liranın çok yüksek olmadığını söyleyen özel banka yetkilisi, “7 bin 500 lira çok büyük rakam gibi geliyor. Oysa Denizbank 2015 yılında 300 lira promosyon verdi.  Enflasyon ile kıyasladığımızda bugün söz konusu promosyonun en az 15 bin lira olması gerek” dedi.

Kamu bankaları dengeleri değiştirecek

Promosyon yarışının kısa sürede 10 bin liraya  ulaşacağını da söyleyen yetkili, “Daha kamu bankaları ortaya çıkmadı. Bugün kamu bankaları normal kurum maaş ihalelerinde 3 yıl için 20 bin liraya kadar promosyon veriyorlar. Bugün özel bankalar 3 yıllığına 7 bin lira veriyor. Bu nedenle kamu bankaları tüm dengeleri değiştirebilir” diye konuştu.

Halen en yüksek promosyonu Yapı Kredi Bankası, Garanti ve Akbank 7 bin 500 lira olarak veriyor. Son olarak 8 bin 500 TL ile İNGBANK ilk sıraya yerleşti. İşte son güncellenen bankaların verdikleri promosyon ücretleri:

TEB: 5 bin 500 TL
INGBANK : 7.000 TL’ye varan ek koşulsuz nakit promosyon  verecek. Emekliler ayrıca, 5 emekli arkadaşını daha ING’li yaptığı taktirde, ek olarak 1.250 TL’ye varan promosyon hakkı elde edecek. Böylelikle, emekliler toplamda 8.250 TL’ye varan promosyon kazanma fırsatı verilecek.
QNB FİNANSBANK: 7 bin TL
YAPI KREDİ: 7 bin 500 TL
GARANTİ BBVA: 7 bin 500 TL
İŞ BANKASI :  5.000 TL
AKBANK: 7 BİN 500 TL

 

Haber Kategorisi
Ekonomi
Etiketler
Emekli promosyonu
banka
En yüksek hangi banka emekli promosyonu veriyor?