Kalpleri küt küt heyecanlandıran promosyon

Kalpleri küt küt heyecanlandıran promosyon

Özel bankalar arasında "müşteri kapma" yarışına dönen emekli maaşı promosyonlarında yeni gelişmeler yaşanmaya devam ediyor. Öte yandan bugün bir banka daha promosyon yarışında çıtayı yükseltti. Ayrıca yeni rekor 40 bine yaklaştı

Emekli maaş promosyonları için bankalar çıtayı her geçen gün daha da yükseğe çıkarırken, verilen promosyonlara haciz konulduğu yönünde şikâyetlerde artış yaşandı.

Yargıtay’ın konuyla ilgili kararı, emeklilerin maaşına blokaj konulamayacağına hükmederken, mahkemeye giden emeklilerin blokajı kaldırmasına kesin gözüyle bakılıyor. 

Emeklilerin banka geçişine izin 

Türkiye Emekliler Derneği Hukuk Müşaviri Cafer Tufan Yazıcıoğlu, yaptığı açıklamada, Yargıtay Hukuk Genel Kurulu’nun (YHGK) emekli maaşına bloke konulamayacağı yönünde karar aldığını belirterek, “Mahkemeye gitse hepsi kazanır. Ancak mahkeme süreci uzun sürüyor, masrafları var. Bankaların kendi ayağına kurşun sıkmaması için emeklilerin geçişine izin vermesi lazım. Devam eden kredi varsa bunun tahsili sağlansın, banka da mağdur olmasın. X bankasından Y bankasına geçildiğinde alacak da orası tarafından tahsil edilsin” diye konuştu.

Kamu bankalarına düzenleme çağrısı

Özellikle kamu bankalarından aylık almaya devam edenlerin, şu anda özellerin verdiği promosyonların 10’da 1’i kadar promosyondan yararlandığını vurgulayan Yazıcıoğlu, “Çoğu vatandaşın buralarda kredisi var. Banka ve sigorta kayıtları ile geçişe müsaade etmiyorlar” dedi.

Daha önce, o zamanki adıyla Sosyal Sigortalar Kurumu’nun, aylık ödemeleri için bankalara bedel ödediğini hatırlatan Yazıcıoğlu, “Burada dava devam ederken onu kaldırttık. Emeklileri mağdur eden kamu bankalarının bir an önce yeni bir düzenleyeme gitmesi lazım. SGK’nın bankalarda standart bir promosyon sağlaması lazım. Bunun üzerine çıkan da çıksın” şeklinde konuştu. Yazıcıoğlu, kredi borcu olana banka promosyonu verilmemesi, onun yerine borca mahsup edilmesinin de emekli için bir sorun olduğunu vurguladı.

Bir banka daha promosyonda çıtayı yükseltti

Kuveyt Türk, emeklilere yönelik emekli maaşı taşıma paketini güncelledi. Emekli maaşlarını 31 Ağustos’a kadar Kuveyt Türk’e taşıyan müşterilerine promosyon başvurusunda bulunmaları durumunda faizsiz finans prensiplerine uygun şekilde 6.000 TL’ye varan promosyon ödemesinde bulunacak.

Katılım finans kuruluşları arasında emeklilere yönelik en iyi ayrıcalıkları sunan Kuveyt Türk, bu kapsamda, 1.500 TL’ye kadar emekli maaşı alanlara 4.000 TL, 1.500 TL ile 2.500 TL arasında emekli maaşı alanlara 5.000 TL, 2.500 TL ve üzeri emekli maaşı alanlara ise 6.000 TL tutarında promosyon ödemesinde bulunacak. Maaşlarına, 7 gün 24 saat boyunca Kuveyt Türk ATM’leri ve diğer tüm banka ATM’lerinden kolaylıkla ulaşma imkânı da bulan emekliler, ayrıca ortak ATM’lerden işlem başına 2.000 TL olmak üzere ayda 2 kez ücretsiz para çekebiliyor.

Promosyonda yeni rekor

Memurlar bankalarla 3 er yıllık promosyon anlaşmaları yapıyor Gün geçtikçe banka promosyonları adına yeni rekor anlaşmalar açıklanmakta. Bir rekor açıklama daha Türk Sağlık Sen'den geldi.

''Yetkili sendika Türk Sağlık Sen olarak katıldığımız Harran üniversitesi promosyon ihalesi Türkiye rekoru kırarak 3 Yıllığına 37250 TL ile sonuçlandı.'' açıklaması yapıldı.

Haber Kategorisi
Ekonomi
Etiketler
Promosyon
Bankalar
Emekli
Hangi banka ne kadar promosyon veriyor?