Borsa Eğitimi neden var?

Covid-19 Virüsüne bağlı olarak yaşadığımız sağlık sorunları nedeni ile eğitimimiz Skype üzerinden online olarak verilmektedir.

Borsayı ilk kurulduğu günden beri farklı şirketlerin çatısı altında izlerken, üzülerek gördüğümüz bir gerçek olan “yatırımcı kayıplarının” önüne geçmek için ne yapabiliriz diye düşünmemiz bizleri, “Avrasya Yatırım”ı ve ona bağlı olan “Borsa Eğitimi”ni kurmaya yönlendirmiştir.

Avrasya Yatırım‘da ekonomik ve siyasi analizler yaparak borsa, döviz ve altında doğru yatırımlar yapmanıza yardımcı oluyoruz.

Yatırımcılara “balık vermenin değil, “balık tutmayı öğretmenin” çözüm olduğunu düşündüğümüz içinde Borsa Eğitimi’ni kurduk.

Borsa İstanbul’da kurulduğundan beri küçüklü büyüklü binlerce yatırımcı alım-satım yapmaktadır,bu  yatırımcılar kazananlar ve kaybedenler olarak ikiye ayrılır.

KAZANAN YATIRIMCILAR:

  1. Büyük yatırımcılar: Yerli yada yabancı banka portföyleri, büyük miktarda sermayesi olup işlem yapan tecrübeli spekülatörler.
  2. Akıllı küçük yatırımcılar: Bunların sermayesi küçük ama bilim bazlı dünya görüşüne sahiptirler, iktisat bilimi ve borsa ilişkisini bilen kişilerdir, eğitimleri mevcuttur istikrarlı bir kazançları vardır…

KAYBEDEN YATIRIMCILAR:

Uzun yıllardır yaptığım gözlemlerde sekiz nedenden dolayı yatırımcıların sürekli kaybettiğini gördüm, bunlar:

  1. Teknik analizi yüzeysel olarak bilmek ya da hiç bilmemek.
  2. Teknik analizi kitaplardan, internetteki forumlardan, çeşitli internet sitelerinin eğitim köşelerinden okuyup işlem yapmak.
  3. Dernek, dershane, eğitim&gelişim merkezleri veya bazı şahısların fatura kesip sürekli dönemsel eğitim veren, yani ticari amaç taşıyan kurumların eğitimlerine katıldıktan sonra öğrendiğini zannederek işlem yapmak.
  4. Otomatik al-sat sinyali üreten veya kendilerine stratejist/ekonomi uzmanı denilen güya üstadlarin! borsa tavsiyesi&bilgisi veren internet sitelerine ve bilgisayar programlarına güvenmek, Twitter,Facebook,Forumlar’dan yazılanlari takip ederek işlem yapmak.
  5. Makro ekonomi bilmemek, bilse de borsa ile bağlantı kuramamak.
  6. Birileri bir kağıdı aldı diye almak, tüyo peşinde koşmak.
  7. Bilanço analizi ile kazanacağını zannetmek.
  8. Kaderini yatırım danışmanlarının her sözüne emanet etmek.

Özetle kaybedenler, kendi kararlarını kendi veremeyen, herkesin bildiği temel bilgileri internetten ya da dershane tarzı toplu eğitimde, eğitmenin ya da ilgili kurumun sırf para kazanmak amacıyla verdiği eğitimlerden öğrendiğini zannederek borsada işlem yapan insanlardır…

EĞER SİZ BELLİ BİR PORTFÖYÜ OLAN CİDDİ BİR YATIRIMCIYSANIZ VE BİLİMSEL BİR BAKIŞ AÇISI İLE İSTİKRARLI BİR KAZANCA ULAŞMAK ,ÜZERİNİZDEKİ PİYASA RİSKLERİNİ AZALTMAK İSTİYORSANIZ…

YA DA KAYDA DEĞER PORTFÖYÜNÜZ YOK ANCAK PROFESYONEL DÜŞÜNEN BİR YATIRIMCI OLMAK İSTİYORSANIZ…

BU EĞİTİM İÇERİĞİNİ İNCELEYİN.