Ak Parti'de İstanbul Bilmecesi Sürüyor

 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan G-20 temasları ve Güney Amerika gezisi sonrasında yurda döndü. Erdoğan yurda dönüşünün ardından Ankara'da önemli açıklamalarda bulundu.

İstanbul adayı ve MHP ile görüşme konusunda şunları söyledi:

Biliyorsunuz MHP bir ismini belirledi aynı şekilde bende bir isim belirledim ve bu iki arkadaşımız teknik detaylarını inceliyorlar. Etraflı görüşmeyi inşallah bugün yarın kendisiyle yapacağız. Çalışmaları kendilerinden dinleyeceğiz. Dinledikten sonra da tabi bu süreç içerisinde sayın Bahçeli ile muhakkak bir araya gelmeliyiz. Bazıları ortalığı karıştırmayı çok sever onlara bu fırsatı vermemek için bir araya geleceğiz

İSTANBUL ADAYI BİNALİ YILDIRIM MI OLACAK?

Aday tespitleri noktasında hassasiyetimizi koruyoruz. İstanbul benim aşkım olan bir il… Bu ilimizde yapacağımız çalışmayı çok önemsiyoruz. Arkadaşlarımızla tabandan tavana bir çalışma yürütüyoruz. İlçe belediye başkanlıklarının da önemli ölçüde değişmesi söz konusu. Bu çalışmalar da devam ediyor.

Ama bu arada Ankara da ihmal edilemez. Malum TBMM'de bütçe görüşmeleri var. Tabi ki bu bütçe görüşmelerini meclis başkanımızın yönetmesinden daha doğal daha tabii bir şey olamaz. Bu süreci ayın 10 ile 22'si arasında yine sayın meclis başkanı götürecektir, yürütecektir, takip edecektir en azından.

Onun için İstanbul ile ilgili biraz sabırlı olacağız.

İKİNCİ 100 GÜNLÜK EYLEM PLANI

Bu çalışmaları Başkan Yardımcım Fuat Bey bizzat koordine ediyor ve çalışma bittiği anda ilanını yapacağız. İkinci 100 günlük programımızı da inşallah tüm halkımızla paylaşacağız.

 

Borsaya Etkisi: 

Ak Parti'de Binali Yıldırım ve Berat Albayrak arasında İstanbul'da ilçe belediyeleri konusunda görüş ayrılıkları olduğu biliniyor. Anılan ihtilafın henüz çözülmemiş olması aday sürecinin uzamasına yol açıyor. Ak Parti'de bu kadar dillendirdikten sonra Binali Yıldırım harici bir ismin gelme ihtimali parti içinde sıkıntıları büyüterek yerel seçimde Ak Parti'nin işini oldukça zorlaştırabilir. Ak Parti'nin ittifaka rağmen olası yenilgisi ekonomi borsa ve siyaset denklemini kökten değiştirecek bir olaydır. 

Kategori: 
Siyasi Haber